ekoblog

Po prostu cześć na dobry początek

Tym, co znajdziesz na blogu, przede wszystkim są po-domkowe porady, czyli mniej lub bardziej użyteczne wskazówki z naciskiem na to, co zwyczajnie pomogło mi uprościć sobie życie. Co mam tu na myśli? Z pewnością idziemy w popularne lifehacki, sięgniemy też po wartościowe triki i tutoriale z sieci, które okazały się faktycznie efektywne i warte uwagi.

Pokręcimy się po-domku i zrobimy zoom na poszczególne aspekty naszego codziennego życia. Bez obaw na pewno nikt przy tym nie ucierpi, a jeśli będę dla ciebie inspiracją do wykreowania, choć mikro fragmentu Twojego życia to tym bardziej nakręcisz mnie do działania. 

kwiatek doniczkowy
Źródło: Pinterest

Kuchnia, przepisy i zdrowe gotowanie

Zhejtujemy mity dotyczące pseudozdrowych nawyków i zasad odżywiania. Zahaczymy też o coś, co dla mnie było sporym odkryciem, a zarazem powodem totalnej transformacji mojego stylu odżywiania – sposoby i techniki gotowania. Dla przykładu wiesz, że zwykły ryż można ugotować na co najmniej 5 sposobów, za każdym razem zmieniając jego kaloryczność i ingerując w efektywność procesu trawienia?

poranna kawa
Źródło: Pinterest

Z szacunku dla zasobów ziemi i nie tylko, zero waste rządzi w mojej kuchni, a tym na czym tak naprawdę mi zależy, jest to, żeby zarazić cię miłością do dobrego jedzenia i pasja do przygotowywania smacznych posiłków. Dlatego od czasu do czasu podrzucę Ci sprawdzony przepis. W całym tym ambarasie jest tylko jeden szkopuł, mianowicie nie spodziewaj się tu mięsa. Soczyste-pieczyste od lat nie gości już na moim stole, ale to już temat na osobną dyskusję i z pewnością kiedyś Ci opowiem.

Jak dbam o zdrowie – moje sprawdzone sposoby

Od podszewki i bez przynudzania przyjrzymy się również tematyce zdrowia. Sięgniemy po naturalne sposoby radzenia sobie z sezonowymi dolegliwościami i przypadłościami. Choć bardzo szanuję dokonania współczesnej medycyny z perspektywy czasu i serii różnych doświadczeń coraz częściej dochodzę do wniosku, że wielokrotnie mniej znaczy więcej, a my czasem sami utrudniamy sobie życie. 

kot
Źródło: Pinterest

Całkiem możliwe, że zdradzę Ci swoje tajemnicze, a zarazem skuteczne sposoby na to, jak w życiu zachować balans i umiar. Przy czym zaznaczam, że nie chodzi tu o narzucanie sobie, podcinających skrzyła ograniczeń, a coś totalnie przeciwnego – staranne dobieranie …. stop! Nie wiele brakowało, a już bym się wygadała. Wybacz, temat w szerokiej odsłonie już niebawem się pojawi.

Niebutikowa moda, czyli ubrania dla odważnych

Kręci cię moda? To zdaje się, że już mamy coś wspólnego! Razem wypełnimy po-domkową szafę, ale nie byle czym. Odpowiedzialnie sięgniemy po outfity. Jeśli wydaje Ci się to nudne muszę cię od razu rozczarować. Choć zasada stop&rethink będzie z nami na każdym kroku, nie zabraknie też intensywnych kolorów, mocnych wzorów i ciekawych tkanin.  

biurko blogerki
Źródło: Pinterest

Na koniec najważniejsze po-domkowy wystrój mieszkania

Jeśli zostaniesz ze mną na dłużej, poznasz też ciekawe i nieszablonowe pomysły na wystrój mieszkania – spokojnie wszystko w wersji eko i niskim nakładem kosztów. Niemalże po studencku (nie obrażając przy tym studentów), tylko z jedną niebagatelną różnicą – stylowo i z klasą. Tak, tak da się oczywiście!

Teraz porządnie się zastanów – wchodzisz w to?
Ja tak i to całym serduchem!

Dodanych postów 30

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Do góry