prezent dla mężczyzny na święta

Męskie prezenty na święta, czyli pomysły upominki dla niego

Kiedy przychodzi czas sięgania po ułożone pod choinką prezenty, nie tylko dziecięce emocje sięgają zenitu. Dorośli też zastanawiają się, czy przygotowane przez nich prezenty spodobają się bliskim, a przede wszystkim czy im się przydadzą.

Żadnej z nas nie rozzłości biżuteria, ani bonik podarunkowy do drogerii. Ze względów eko w naszym domowym gronie przyjęliśmy zasadę, że nie obdarowujemy się perfumami. W zamian za to uśmiech na twarzy każdej osoby wywoła drobna kwota wpłacona na rzecz jednego ze schronisk dla zwierząt lub innej organizacji pożytku publicznego.

A jak sprawa ma się z panami? Kobiecie czasem trudno jest przyjąć męską perspektywę i wybrać coś odpowiedniego dla partnera, dla taty, dla dziadka. Planując tegoroczne podarunki, pomyślałam, że podzielę się z wami po-domkowymi pomysłami i ułatwię wam w ten sposób zadanie. Zobaczcie  moje propozycje na upominki dla gentelmenów w różnym wieku.

Świąteczne prezenty dla niego

Powoli przechodząc do męskiej części naszych rodzin, stajemy przed dość trudnym zadaniem. O ile w przypadku pań sprawa jest dość intuicyjna i często dość prosta, to wybierając prezent dla panów, często dwoimy się i tropimy, żeby stanąć na wysokości zadania.

Zaczynając od nestora rodu pierwszym orzechem, który przychodzi nam przegryźć, jest kłopot z tym, co kupić dziadkowi na święta? Umówmy się roboczo, że o ciepłe skarpety zadba babcia, podkoszulek i bambosze też raczej nie wchodzą w grę. Jaki drobiazg zatem ucieszy dziadka?

Z moich po-domkowych obserwacji wynika, że najbardziej trafiony zawsze jest obszar zdrowie (nie mam tu na myśli kompleksu witamin) lub rarytaski dla smakosza. Mimo iż nie łączę ich obu w jednym prezencie, jest oczywiście dozwolone – jak to w prezentach bywa, decyduje tylko wasza fantazja i zasobność portfela.

Przykłady prezentów dla dziadków, z których skorzystałam w przeciągu ostatnich kilku lat:

  • rodzinne zdjęcie oprawione w elegancką ramę z podpisami miłymi wpisami na odwrocie (wzruszająca pamiątka),
  • solidne drewniane szachy,
  • nowy zestaw kart do pasjansa,
  • kocyk elektryczny do wygrzania korzonków i zmarzniętych stóp,
  • oczywista oczywistość, czyli zestaw precyzyjnych narzędzi,
  • tradycyjnie wytwarzana naleweczka z rodzinnej manufaktury.

Co kupić tacie na święta?

Mariaż pomysłów na ciekawe prezenty dla taty zazwyczaj bazuje na tzw. „męskich” gadżetach, które muszę przyznać, że uważam za mało trafione. W końcu nie każdemu przyda się wieszak na krawaty, kostki do whisky albo kolejny sweter.

Szukając bardziej pasujących do osobowości taty podarunków, warto dowiedzieć się czegoś więcej o jego hobby. Dopasowując upominek do pasji, w która jest zaangażowany, mamy pewność, że nasz wysiłek nie pójdzie na marne, co więcej da sporą frajdę obdarowywanej osobie.

Pomysł na prezent dla taty, który wszystko ma, a co gorsza twierdzi, że nic nie potrzebuje

W dobie „wszystko-mania” przez wszystkich trudno jest wstrzelić się w drobne luki i obdarować kogoś praktycznym prezentem. Chcąc, aby podarunek się przydał, a przede wszystkim sprawił przyjemność obdarowywanej osobie, warto zrobić mały krok w tył i zamiast silić się na kreatywność zwyczajnie zapytać, co taki delikwent chciałby dostać od pomocnika św. Mikołaja.

Elektronika, akcesoria wspierające pasję i ułatwiające rozwijanie hobby, ładnie udekorowane zestawy kawy z odległych zakamarków świata, albo słodkie miody z ekologicznej pasieki. Te pomysły to zawsze strzał trafiony w samą dziesiątkę!  

Rodzinna atmosfera udzielająca się wszystkim zgromadzonym wokół świątecznego stołu skłania do refleksji nad tym, co wżyciu jest naprawdę ważne. Dobre relacje z bliskimi, wspólnie spędzany czas, a także poszanowanie dla kultywowanych od pokoleń tradycji. To smaczki, które towarzyszą nam od lat.

Na kanwie tego można wysnuć także wartościowy w kontekście prezentów wniosek. Mianowicie najcenniejszym prezentem, tak dla taty, jak i dla wszystkich innych członków rodziny, jest poświęcony sobie czas. Pomoc w drobnych pracach wokół domu, wypad na zimowy spacer, a nawet posiedzenie w milczeniu z filiżanką herbaty, to momenty, które zacieśniają więzi i pozwalają odczuć, jak bardzo jesteśmy dla siebie ważni.

Prezent dla mężczyzny (tego najdroższego naszemu sercu)

W tym punkcie moje drogie Panie chciałabym, żebyście puściły nieco wodze fantazji, odświeżyły wspomnienia i naprawdę przetestowały się z wiedzy o najważniejszym dla siebie Panu. Wiertarka, komplet kluczy imbusowych i turbo młotek, może i to się przydaje, ale czy takich prezentów tak naprawdę chcą od nas panowie?

Kwestia jest dość indywidualna, ale spora część mężczyzn tego typu rzeczy ma już pełny garaż. Ograniczając ten bałagan, sprezentujmy swojemu partnerowi coś bardziej wyrafinowanego.

Listę prezentującą świąteczne prezenty dla partnera otwierają gadżety elektroniczne. Kilka przykładów na nie, znajdziecie poniżej:

  • meloman -> dobrej jakości słuchawki,
  • wędkarz -> nowa echosonda lub elektroniczne przynęty,
  • biegacz -> subskrypcja aplikacji, smartband lub pulsometr,
  • dla każdego -> smartwatch, rzutki elektroniczne, konsola do gier.

Jakimi prezentami radzę nie obdarowywać mężczyzn? Takimi, które same chciałybyśmy dostać. Romantyczny weekend we dwoje, wspólna wizyta w spa, a nawet nadal modny zestaw koszulek typu mężuś i żona. Niby fajnie i wszystko ok, ale z po-domkowego punktu widzenia, lepiej jest kiedy prezent dla mężczyzny jest faktycznie dla mężczyzny, a nie dla pary. Na tego typu rzeczy odpowiedniejszą okazją będzie rocznica.

Trzymajcie się ciepło i nie dajcie się zwariować szaleństwu świątecznych zakupów. Pamiętajcie o tym, co jest tak naprawdę ważne, a co jest tylko miłym dodatkiem do celebracji Bożego Narodzenia.

Dodanych postów 30

Powiązane posty

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Do góry